Mesés délutánok Somorján

2017 őszén próba jelleggel elindult a meseterápiás csoport Somorján is. A FutuReg Polgári Társulással közös szervezésben indítottuk el, bízva abban, hogy a felhívás megtalálja majd az érdeklődő szülőket.

A tájékoztató előadásra pár anyuka, nagymama volt kíváncsi, de úgy éreztem, hogy lelkes közönség hallgat engem. Olyanok jöttek el azon a délutánon, akik nyitottak voltak a meseterápia felé, és éreztem rajtuk, hogy érdeklődéssel hallgatnak.

Az előadás után elindult a foglalkozássorozat, próba jelleggel. Kezdetben még csak ismerkedtünk a gyerekekkel, próbálgattuk a határokat, közösen. Mert igen, meg kellett egymást ismerni, ki kellett alakítani a közös szabályokat, ha úgy tetszik, ki kellett alakítani a saját rendszerünket. Minden foglalkozás eleje és vége adott, hasonló szabályokon alapszik. Köszönünk egymásnak, és mindenki elmondja, milyen érzésekkel érkezett. Persze mindezt játékosan, nem erőltetve. Ez annyit jelent ha valaki a gyerekek közül úgy érzi, nem szeretne arról beszélni, hogy érzi magát, nem erőltetjük.
A záró részben, az elköszönés előtt érkezik a varázsdoboz, aki elhozza a gyerekeknek a várva várt jutalmat a figyelmükért, együttműködésükért, türelmükért, azért, hogy kölcsönösen meghallgatták egymást....ezek fontos erények, melyeket a foglalkozás alatt tanulunk.

Kezdetben persze az egymásra figyelés nem kis gondot okozott, mindenki szerette volna elmondani, amit gondol, és persze mindenki egyszerre. :-) 
Ezt is megoldottuk, ugyanis a kis rózsaszínű labdánk egyszerre csak egy gyerekre tud figyelni, és ha ő megjelenik, mindenki tudja, hogy el kell csendesedni....igen, az elcsendesedés, gyermekkorban nem kis kihívás CSENDBEN végighallgatni egy mesét, történetet. Nos, mostanra, április végére eljutottunk oda, hogy a gyerekek csak az én hamgomra figyelve, néma csendben hallgatják a mesét. Persze, lehunyt szemmel, mert a mese képeit csakis lehunyt szemmel lehet elképzelni. 

A mese képeit lerajzolni sokféleképpen lehet, ezt mindenkinek a fantáziájára bízom.

A hosszú hónapok alatt sokat alkottunk, gyurmáztunk, kreatív alkotásokat készítettünk, beszélgettünk a természetről, mindig megfigyeltük mi zajlik körülöttünk, de játszottunk bábokkal, fává változtunk, kiscsigák voltunk a meséből, vagy éppen leszüreteltük az aranyalmát termő fát. Mindezen felsorolás a teljesség igénye nélkül született.

Leírni szavakkal nehéz, átélni kell, látni a gyerekek érdeklődését, lelkesedését, kiváncsiságát. :-)


Szép nagy fává változunk :-)

Készülnek az őszi fák


Csigacsalád története, és készülnek a saját csigák is

Érzelemkerék-hogy is érzem magam most?




Borisz apró kis részletekből áll össze- koncentrációfejlesztés

Tavasztündér készítése

Válaszolj és add tovább- játék a babzsákkal

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

ELINDULTUNK :-)

Hófehérke a mesében és az életünkben